Sayfalar

15 Kasım 2010 Pazartesi

Ukraynada Üniversite


Ukraynanın köklü Üniversitelerle dolu olması, Eğitimin ucuz olması, yaşam maliyetlerinin Türkiye'den çok daha ucuz olması Ukrayna’da eğitimi cazip hale getirmektedir.
Sınavsız Üniversite eğitimiyle öğrenciler ÖSS stresi olmadan Ukrayna üniversitelerinde istediği bölümde okuyabilir. Bu eğitim için sadece lisedeki ilgili alan derslerinin notları yeterli olmaktadır.


Ukrayna henüz Avrupa Birliğine Üye olmamasına karşın ülkedeki Üniversitelerin birçoğu Avrupa Üniversiteler Birliği üyesi olup, Avrupa standartlarında verilen lisans ve yüksek lisans eğitimi Türk öğrenciler için son yıllarda daha da cazip olmaktadır.
Avrupa Üniversite Diploması; Ukrayna üniversiteleri Avrupa Üniversiteler Birliği (EUA) üyesidir ve diplomaları uluslararası geçerliliğe sahiptir; Dünya’nın her tarafında kabul görür.
Ukrayna'daki üniversiteler YÖK tarafından tanınıyor fakat bu YÖK’ün denklik verdiği anlamına gelmez. Tıp, Eczacılık, Diş Hekimliği alanlarındaki diplomaların ön lisans/lisans derecelerine eşitliği yapılacak seviye tespit sınavı sonucuna göre denklik verilir.
Mühendislik, Hukuk ve benzeri mesleki alanlardaki diplomaların denkliği ise, adayın aldığı dersler ve bunların içerikleri dikkate alınarak reddedilmekte, kabul edilmekte veya yapılacak seviye tespit sınavına göre karara bağlanmaktadır.

Yani ukraynada eğitim birçok avantajı içinde barındıyor hayat sana fırsat veriyor değerlendirmek istemezmisin hemen şimdi bizi ara ve bilgi al........

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder